www.umax.cz
 

Cocktail Audio X10

Objednací číslo: UMNP00099 Cena: 5.990 Kč s DPH

HiFi CD Storage a Network Music Streamer
Pozice pro 3,5" HDD až 2TB (snadná instalace)
DVD slot-in mechanika s funkcí ripování na HDD
Velký 3,5" displej a dálkové ovládání
Zesilovač 2x30W pro připojení reproduktorů
Podpora internetových rádií a playlistů PLS/M3U
Vestavěný Samba server pro přístup z lokální sítě
Optický výstup, line-out, line-in, 2xUSB 2.0 Host
Podpora většiny audio formátů včetně FLAC,WMA,..
České OSD menu, jednoduchá obsluha

Koupit
MODUL-STRUKTUAL detail
  Všeobecný popis produktu  
 
   

1. Revoluční HiFi zařízení, úložiště CD a síťový hudební streamer

X10 vypadá na první pohled jako normální CD přehrávač, ale nabízí řadu skvělých a unikátních funkcí jako je HiFi úložiště CD s databázovou funkcí, hudební streamer z lokální sítě, internetové rádio, Samba server atd. Můžete zálohovat všechny vaše hudební kolekce z CD a jiných zdrojů na disk X10 a kdykoliv si je přehrát doma nebo na cestách.

2. Více než HiFi zařízení

X10 je revoluční HiFi zařízení s osazenou CD slot in  mechanikou a zabudovaným velkým 3,5“ TFT displejem, kde se zobrazuje uživatelské rozhraní. X10 má pozici na 3,5“ SATA disk s kapacitou až 2TB, které je schopné pojmout až 30.000 audio nahrávek v nejvyšší kvalitě.  X10 je navíc vybaven 60W zesilovačem a lze k němu připojit vlastní reproduktory. Samozřejmě nechybí optický digitální výstup, výstup na sluchátka ani linkový výstup. S velikostí 18 x 15 x 10 cm se X10 vejde do každého pokoje.

3. Zálohujte všechna CD na X10

Máte tisíce oblíbených CD? Určitě zabírají spoustu místa v pokoji. Ideálním řešením je nahrát CD přímo do X10 usadit se s dálkovým ovladačem pohodlně do křesla. Vytvořená CD databáze se všemi potřebnými informacemi o interpretovi, album, žánru umožňuje jednoduše hledat a třídit hudbu na disku X10. Pokud připojíte USB klávesnici, můžete vkládat informace do databáze kdykoliv potřebujete. ID tagy lze samozřejmě editovat i pomocí dálkového ovladače.
Při nahrávání CD do databáze na disk můžete zvolit MP3, WAV, FLAC, WMV formát zvuku podle potřebné zvukové kvality.

Kolik se vejde CD na jeden disk?

1000  / 2000 GB HDD
WAV (nekomprimovaně) - 1300 / 2600 CD
MP3  128 k – 15000/30000 CD
MP3  192 k – 10000/ 20000 CD
MP3  320 k – 6000/ 12000 CD

 
4. Jak přehrát hudbu uloženou v X10?

Nyní máte všechna CD uložena v databázi X10. S dálkovým ovladačem v ruce snadno vyhledáte skladbu, kterou máte chuť poslouchat. Stačí setřídit seznam skladeb podle interpreta, roku, žánru nebo alba nebo využít funkci hledání a zadat počáteční písmena. Vše vidíte na velkém 3,5“ barevném displeji.

5. LP desky nebo kazety na X10!

Máte staré LP desky nebo kazety?
Je škoda je nechat spát na půdě. Nahrajte si je na disk vaší nové X10. Stačí připojit váš gramofon nebo kazeták do vstupu na X10 a zmáčknout několik povelů na ovladači.

6. Práce v síti a hudební streamer

Přidejte X10 do lokální počítačové sítě pomocí kabelu nebo hifi adaptéru. X10 podporuje samba server / klient protokol. Nyní můžete poslouchat i hudbu, kterou máte uloženu na počítači nebo serveru v síti. Ale nejen to. Můžete ji také po síti kopírovat přímo na disk X10 do databáze. Sdílenou složku v síti uvidíte na displeji X10. Samba server umožní vidět obsah disku X10 z okolních počítačů.
 
7. Internetové rádio.

Poslouchejte oblíbené stanice z celého světa. X10 nabízí Shoutcast a Live365 rádia. Své oblíbené rádio můžete přidat do oblíbených stanic a později jej znovu snadno poslouchat.

8. Rozšíření vašeho existujícího audio systému.

X10 nabízí také optický digitální výstup, linkový výstup a konektory pro reproduktory. Pokud máte receiver / zesilovač s optickým vstupem nebo linkovým vstupem, připojíte X10 snadno do vašeho stávajícího audio systému. X10 v tomto případě slouží jako zdroj kvalitního audio signálu.

9. Připojení externích USB zařízení

X10 nabízí 2 x USB 2.0 host porty pro připojení dalších externích zařízení jako MP3 přehrávač, USB disk, nebo  iPod, na kterých máte právě poslouchané skladby. X10 je po připojení snadno přehraje. Pokud odjíždíte na cesty, můžete si zkopírovat oblíbené skladby z X10 na přenosný MP3 přehrávač. Pro připojení k PC nabízí X10 USB slave port.
 
10. 3,5“ SATA disk jako úložiště v X10.

X10 používá 3.5“ SATA disk. Překvapí Vás snadná instalace až 2TB velikosti. V blízké budoucnosti bude dostupná i 3TB kapacita. Struktura disku na X10 je jednoduchá. X10 podporuje FAT32 i NTFS souborový systém. Při výměně disku za nový je třeba jej zformátovat (NTFS je doporučeno).
 
11. Jak organizovat tolik souborů?

X10 nabízí dobře navržený souborový manažer. Tato funkce pomůže organizovat soubor na disku bez použití počítače. Soubory můžete mazat, kopírovat, přesouvat nebo přejmenovávat.

12. Uživatelské rozhraní

Na přední straně X10 je velký barevný displej s kvalitním uživatelským rozhraním (včetně českého jazyka). Všechny funkce X10 jsou snadno dostupné a čitelné i z několika metrů. Při obsluze X10 můžete zůstat sedět v křesle vašeho pokoje.

13. X10 podporuje řadu audio kodeků

X10 podporuje většinu audio formátů a kodeků jako např. MP3, FLAC, WAV, WMA, AAC, M4A, Ogg Vorbis, PCM. Nechybí podpora playlistů (M3U, PLS).

14. Další extra funkce

X10 podporuje kromě hudebních CD také datové CD nebo DVD s vypalovanou hudbou. Tyto skladby můžete také kopírovat do databáze na disk X10. Při kopírování hudby využijete možnost editace tagu (základních informací a skladbě). Tyto  informace lze upravovat kdykoliv v hudební databázi.  X10 nabízí vytvoření libovolných playlistů z hudební databáze. U  X10 lze zapnout v nastavení funkci autoplay. Po zapnutí přístoje se automaticky spustí hudba z příslušné složky.  X10 lze využít jako budík s oblíbenou muzikou, která vás probudí ve stanovený den a čas. Nechybí funkce stanby a automatické přístroje v určený čas. V průběhu přehrávání můžete nastavovat ekvalizér pomocí tlačítka na ovladači.

 
 

 

Copyright © 2013 UMAX, Všechna práva vyhrazena.